دسته‌بندی نشده

جاروبرقی ماموت

جاروبرقی ماموت

جاروبرقی صنعتی

در این مقاله در ارتباط با جاروبرقی ماموت صحبت خواهیم کرد. جاروبرقی وسیله ای است که تمام آلودگی ها را در مکان های صنعتی یا نیمه صنعتی از بین می برد. جاروبرقی صنعتی در مقایسه با جاروبرقی خانگی، مسلما تفاوتی هایی دارد چرا که آلودگی های خانگی با آلودگی های صنعتی کاملا متفاوت هستند؛ بالطبع باید جاروبرقی هایی که برای این موارد به کار می رود نیز تفاوت هایی با هم داشته باشند. از طرفی دیگر، چون آلودگی ها در محیط های صنعتی مختلف، با هم متفاوت هستند، بنابراین طبیعی است که نوع جاروبرقی صنعتی نیز با یکدیگر تفاوت هایی در تعداد موتور، توان موتور، قدرت مکش و … داشته باشند. قیمت جاروبرقی صنعتی نیز با توجه به نوع کارکرد و توانی که دارند، مسلما با هم فرق دارند همچنین قیمت جاروبرقی صنعتی ایرانی با قسمت جاروبرقی صنعتی خارجی نیز بدون شک یکی نخواهند بود به همین دلیل هنگام خرید جاروبرقی صنعتی، باید به قیمت جارو برقی صنعتی ایرانی و خارجی دقت کنید تا بتوانید جاروبرقی صنعتی را انتخاب کنید که عمر طولانی تر و کارکرد بهتری داشته باشد

جاروبرقی صنعتی سطلی چیست؟

به جاروی صنعتی های موجود در بازار جاروبرقی سطلی صنعتی هم نیز گفته میشود علت این مساله این است که انواع جاروبرقی های صنعتی عمدتاً بصورت ایستاده میباشد و مخزن جمع آوری آنها بصورت استوانه ای و سطلی مخزنی تولید شده به این نوع از جاروبرقی ها را جاروبرقی صنعتی سطلی هم گفته می شود. مکنده های سطلی در مدل های متنوع و سایزهای مختلفی که در مدل های ریز در بازار عرضه شده است و به صورت صنعتی و نیمه صنعتی ساخته می شود.

 1. دو موتوره سطلی صنعتی
 2. سه موتوره سطلی صنعتی
 3. سه موتوره اتومات سطلی صنعتی

 

نحوه کارکرد جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی دارای یک مخزن است که درون آن توسط یک پمپ، فشار منفی یا همان خلا ایجاد می شود که سبب می شود مواد، به داخل مخزن جاروبرقی صنعتی کشیده شود و به دلیل اختلاف فشار بین هوای داخل مخزن و هوای خارج مخزن، مواد از بیرون به داخل مخزن کشیده می شود و به این ترتیب، مواد و آلودگی ها در داخل مخزن می مانند. جاروبرقی صنعتی نه تنها برای زدودن آلودگی ها بلکه برای انتقال مواد در صنایع مختلف نیز قابل استفاده می باشد چرا که به دلیل داشتن گنجایش بالای مخزن و قدرت فوق العاده ای که دارند، می توانند حجم بالایی از مواد را جا به جا کنند.

کاربرد جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی معمولا در بسیاری از زمینه های صنعتی از جمله صنایع داروسازی، صنایع غذایی، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع الکترونیک، صنایع دریایی، صنایع هوایی، صنایع پلاستیک و لاستیک سازی، صنایع چوب و کاغذ، صنایع نساجی، صنایع آهن و فولاد، صنایع سیمان، نیروگاه ها و پالایشگاه ها، صنایع خودرو سازی و بسیاری دیگر از صنایع مختلف، کاربرد دارد و قابل استفاده است. همان طور که در بالا اشاره شد، بسته به این که در چه محیط صنعتی در حال فعالیت هستید و آلودگی های شما از چه نوع هستند، سبک هستند یا سنگین، نوع جاروبرقی صنعتی انتخابی شما قطعا متفاوت خواهد بود و قیمت جاروبرقی صنعتی که متناسب با محیط کارتان باید تهیه کنید نیز فرق خواهد کرد. در حقیقت جاروبرقی صنعتی یک ابزار قدرتمند با قابلیت مانور بالا است که قادر به جمع آوری و پاک کردن محیط از آلودگی های سبک و سنگین می باشد.

مزیت جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یک وسیله قدرتمند برای محیط های بزرگ و صنعتی است که آلودگی های صنعتی، سمی و … را از بین می برد. در واقع جاروبرقی صنعتی با سرعت و کیفیت بالایی که نسبت به جاروبرقی خانگی دارد، همچنین با رعایت ضریب ایمنی کار، برای نظافت محیط های شلوغ، گزینه بسیار مناسبی است. در جاروبرقی صنعتی، امکان مکش مواد مایع و جامد وجود دارد. از مزیت های جاروبرقی صنعتی می توان به سرعت عملکرد بالا، جلوگیری از اتلاف وقت، صرفه جویی در هزینه نیروی کار، کنترل راحت و آسان، امکان استفاده آسان بدون نیاز به آموزش خاص، طراحی مناسب برای استفاده در مکان های باریک و …، به کارگیری باطری بسیار قوی با بهره گیری از سوخت بنزین یا دیزل، استفاده از سیستم فیلتراسیون قوی، استحکام و طول عمر و … اشاره کرد.

اجزای جاروبرقی صنعتی به چند قسمت تقسیم شده :

اجزای به کار رفته در جاروبرقی صنعتی، کیفیت و کارایی آن را مشخص می کند و هر چه اجزای به کار رفته در آن از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، روی قیمت جاروبرقی صنعتی نیز تاثیر می گذارد. البته نکته دیگری که در قیمت جاروبرقی صنعتی تاثیر دارد، این است که جاروبرقی صنعتی ایرانی است یا خارجی؟

به عبارتی می توان این گونه گفت که تمام جاروبرقی ها اعم از جاروبرقی صنعتی، خانگی و … همگی در نوع عملکرد به هم شبیه هستند. در همه آن ها موتور، مخزن و فیلتر وجود دارد اما مسئله ای که سبب برتری یک جاروبرقی از دیگری می شود، نوع موتور ، فیلتراسیون و … است که در ادامه به انواع آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

 

۱- پمپ

در جاروبرقی صنعتی معمولا از پمپ های سانتریفیوژال، سایدچنل، لوب و ونتوری استفاده می شود که در ادامه به طور مختصر به توضیح انواع پمپ در جاروبرقی صنعتی می پردازیم:

 • پمپ مکنده سانتریفیوژال: پمپ سانتریفیوژال از یک پوسته حلزونی، یک محور دوار و پره هایی تشکیل شده است که به وسیله شفت و به طور مستقیم به موتور وصل می شوند. با چرخیدن پمپ، هوایی که در بخش مرکزی پمپ وجود دارد به دلیل نیروی گریز از مرکز، به اطراف فرستاده می شود و باعث ایجاد یک خلا نسبی در مرکز پمپ می شود که به دنبال آن، هوای مخزن به بیرون فرستاده و مواد و گرد و غبار به داخل مخزن کشیده می شود. از ویژگی های پمپ سانتریفیوژال، ایجاد خلا ۲۵ درصدی و بهره مندی از بیشینه سرعت مکش حدود ۲۰۰ متر مکعب در ساعت است. معمولا برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی صنعتی، از چند پمپ سانتریفیوژال استفاده می کنند که در این صورت سرعت مکش چندین برابر می شود.
 • پمپ ساید چنل: پمپ ساید چنل ماشینی تک محوره، با سطح صدای پایین و ایجاد خلا ۳۰ تا ۶۰ درصد، برای استفاده در ساختار جاروبرقی صنعتی گزینه مناسبی به نظر می آید. پمپ ساید چنل دارای عملکرد ساده ای است، به این صورت که ابتدا هوا از طریق کانال های بیرونی که در اطراف پمپ قرار دارند، به داخل پمپ می آیند سپس این هوا، توسط پره های درون پمپ به حرکت در می آیند و به سمت لبه خروجی هدایت می شوند. در نهایت هوا از کانال خروجی، خارج شده و درون مخزن، خلا ایجاد می شود. توجه داشته باشید که هر چه تماس لبه خروجی با پره ها بیشتر باشد، خلا ایجاد شده درون مخزن بهتر خواهد بود که این موضوع به طراحی دقیق پمپ ساید پنل بر میگردد.
 • پمپ لوب: پمپ جابجایی مثبت لوب، یکی از انواع پر قدرت پمپ های به کار رفته در جاروبرقی صنعتی است که درون این پمپ ها معمولا دو لوب وجود دارد که مماس با هم و در خلاف جهت هم، می چرخند. چرخش این دو لوب باعث به دام افتادن هوای ورودی می شود و سپس به قسمت بیرونی پمپ حرکت می کند. پمپ لوب عملکرد بی صدایی دارد و از سرعت و قدرت مکش بالایی برخوردار است. این پمپ ها توانایی ایجاد خلا، تا ۸۰ درصد را دارند. پمپ های لوب دو پره و سه پره نیز در بازار وجود دارند که تفاوت آن ها در سرعت و قدرت مکش است. پمپ لوب دو پره سرعت بیشتری دارد در حالی که پمپ لوب سه پره قدرت مکش بالاتری دارد.
 • پمپ ونتوری: در پمپ مکنده ونتوری کانالی تعبیه شده تا هوا از آن عبور کند. هوای فشرده ای که وارد کانال می شود، از سمت دیگر آن خارج و در نتیجه در انشعابی که در مسیر کانال طراحی شده، خلا ایجاد می شود. این پمپ ها معمولا در ساختار مکنده های ضد نفجار قابل استفاده می باشند.
 • پمپ بلید: پمپ مکنده بلید توانایی ایجاد خلا، تا ۹۰ درصد را دارد و برای استفاده در ساختار جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی بسیارمناسب هستند. پمپ بلید از دو دیسک پروانه ای غیر هم مرکز که یکی کوچکتر از دیگری است، تشکیل شده اند. در این پمپ ها، دیسک کوچک تر دارای پره است و درون دیسک ثابت که بزرگتر است، حرکت می کند. با چرخیدن دیسک، پره ها از هم باز شده و با محفظه استوانه ای بیرونی خود تماس پیدا می کنند و هرچه این تماس بیشتر باشد قدرت مکش پمپ نیز بیشتر خوهد شد. د حقیقت با تماس این دو دیسک با یکدیگر، هوا ورودی حبس شده و به بیرون از پمپ هدایت می شود.

۲- فیلتراسیون

با توجه به نوع آلاینده هایی که در صنایع گوناگون وجود دارند و همچنین با در نظر گرفتن این که برخی از این آلاینده ها و مواد اولیه ای که در تولید محصولات به کار برده می شوند، ممکن است سمی باشند، وجود یک فیلتر برای جذب این آلودگی ها بسیار ضروری و مهم است. با این توصیفات، سیستم فیلتراسیون را می توان یکی از بخش های مهم جاروبرقی صنعتی دانست. فیلترهای به کار رفته در جاروبرقی صنعتی با به دام انداختن ذرات ریز گرد و غبار، مانع از بازگشت آن ها به بیرون می شوند. این فیلترها، در مدل های متنوعی از جمله پاکتی، کیسه ای، کارتریجی و ستاره ای وجود دارند.

 

 

کیسه و فیلتر حلقه ای جاروبرقی صنعتی

 • فیلتر پاکتی: این فیلترها ساده ترین نوع فیلتر جاروبرقی صنعتی هستند که معمولا یک بار مصرف هستند. مواد و آلاینده ها بعد از مکش در درون پاکت جمع شده و سپس هوا را از منافذ خارج می کند و مابقی مواد در داخل پاکت باقی می مانند.
 • فیلتر کیسه ای: فیلترهای کیسه ای به صورت یک کیسه بزرگ برای عبور هوا طراحی شده اند.
 • فیلتر کارتریجی: این فیلترها به نسبت سایر فیلترهای معمولی توانایی و کیفیت بالاتری در حفظ مواد و عبور هوا دارند.
 • فیلتر ستاره ای: این فیلترها به دلیل مساحت فیلتراسیون بالایی که دارند، به عنوان متداول ترین نوع فیلترهای جاروبرقی صنعتی، شناخته شده اند.

 

۳- موتور جاروبرقی 

موتور جاروبرقی صنعتی به عنوان سیستم محرکی برای پمپ مکش مورد استفاده قرار می گیرد. موتورها در انواع مختلفی هستند که هر کدام دارای توانایی ها و کاربردهای منحصر بفردی می باشند. در جاروبرقی صنعتی معمولا از دو نوع موتور کلکتوری و توربینی استفاده می شود.

موتور جاروبرقی صنعتی آب و خاک

موتور کلکتوری: در موتورهای کلکتوری به منظور انتقال انرژی الکتریکی بین روتور و منبع خارجی، از زغال استفاده می شود. مشکلی که این نوع موتورها دارند، این است که نمی توان به طور دائم از آن ها استفاده کرد چرا که صفات زغالی به دلیل سایش به هم، دمای موتور را بالا می برند. البته یک مدل دیگر از موتورهای کلکتوری وجود دارند که تثویت شده هستند و قدرت بالاتری نسبت به مدل معمولی خود دارند.

موتور توربینی: موتور توربینی بر خلاف موتور کلکتوری از زغال استفاده نمی کند و به جای آن برای انتقال نیرو از خارج به روتور، از القای الکترومغناطیسی استفاده می کند که توان، سرعت کار و توانایی آن را بالا می برد و می توان به طور مداوم از آن ها استفاده کرد بدون آن که نگران داغ شدن موتور باشید.

 

۴- مخزن

مخزن جاروبرقی صنعتی

 • مخزن جاروبرقی، جایی است که آلودگی ها درون آن جمع می شوند. مخزن جاروبرقی صنعتی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در جابجایی ها، دچار آسیب نشود. همچنین نوع آلودگی ها و موادی که قرار است توسط جاروبرقی صنعتی جمع آوری شود، باید مشخص شود چرا که جنس مخزن باید با نوع آلودگی ها متناسب باشد.

 

انواع جاروبرقی صنعتی سطلی

از آن جایی که جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد لذا متناسب با محیط و نوع آلودگی هایی که قرار است جمع شود، در انواع مختلفی وجود دارند.

جاروبرقی صنعتی مدل ماموت

جاروبرقی سه موتوره ماموت

جارو برقی صنعتی سه موتوره ماموت، ساخت کشور ایران می باشد . این جاروبرقی صنعتی دارای سه موتور  و قدرت آن ۳۹۰۰ وات با قابلیت مکش کامل آب و خاک ، کلید روشن و خاموش برای کنترل دستی و استراحت دادن به موتورها می باشد . حجم مخزن آن ۸۰ لیتر می باشد که قابلیت نگه داری اب و خاک را دارد و جنس مخزن آن از نوع استیل است . این جاروبرقی صنعتی دارای فیلتر مخصوص قابل تعویض  و شستشو جهت جلوگیری از ورود آب و خاک به محفظه موتور می باشد . جنس فیلتر این جاروبرقی نیمه نیمه صنعتی ،  نمدی است. طول کابل این جارو برقی  ۸ متر و طول لوله خرطومی آن ۲٫۵ متر می باشد وزن این جارو برقی ۲۵  کیلوگرم می باشد . این دستگاه برای جمع آوری مواد تر و خشک طراحی گردیده است . این جابرو برقی دارای کالسکه از جنس پلاستیکی  است که به منظور حمل راحت آن مورد استفاده قرار می گیرد. جاروبرقی صنعتی سه موتوره اتوماتیک مدل پاندا ، دارای ضمانت نامه ۱ ساله تعویض موتور و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نمونه از جاروبرقی ها با شرکت پاک تهران در ارتباط باشید.

 

مشاهده محصولات جاروبرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *